Aprila meseca 2015. Godine, studenti Univerziteta „Džon Nezbit“ koji u okviru Kineskog centra uče kineski jezik, su dobili od Prosvetnog odeljenja Ambasade NR Kine stipendije za usavršavanje na najelitnijim univerzitetima u NR Kini. Dobitnici stipendija su:

1. Vladislav Pešić, koji odlazi na dve godine mastera iz Međunarodnih odnosa u Pekingu na engleskom jeziku;
  2. Nikola Mitrović, koji odlazi na tri godine mastera iz Međunarodne ekonomije u Pekingu, pri čemu će godinu dana usavršavati kineski jezik, a dve godine pohađati master studije na kineskom jeziku;
  3. Anastasija Bogdanović,koja odlazi na tri godine mastera iz Međunarodnih odnosa u Pekingu, pri čemu će godinu dana usavršavati kineski jezik, a dve godine pohađati master studije na kineskom jeziku;
  4. Jovana Jovović, koja odlazi na godinu dana usavršavanje kineskog jezika i kaligrafije u Pekingu.

Pozivamo sve zainteresovane studente da se od oktobra meseca prijave za učenje kineskog jezika u Kineskom centru, jer se stipendije dodeljuju studentima koji su najbolji iz kineskog jezika na našem univerzitetu.